Rusza głosowanie w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Rusza głosowanie w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim

17,5 mln zł do wydania!

Rusza głosowanie w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Można wybierać spośród ponad 150 projektów

2022-11-29 9:21

Do wydania jest 17,5 mln złotych, a pomysłów ponad 150. Rusza głosowanie w kolejnej, dziesiątej już edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Szczecina będą mogli zdecydować o realizacji najróżniejszych pomysłów, które mają ułatwić lub umilić życie w mieście.

Nowe chodniki, drogi dla rowerów, miejsca spotkań i rekreacji czy obiekty sportowe - to tylko część pomysłów mieszkańców, które trafiły na listę do głosowania w tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie rozpoczyna się we wtorek, 29 listopada, w samo południe i potrwa do 13 grudnia, również do godz. 12.00.

- W tym roku SBO obchodzi swoje 10 urodziny, to był i jest bardzo intensywny czas, pełen zmian i nowych doświadczeń. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Szczecina nadal będą wspierać i wybierać projekty, które będą zmieniać nasze miasto – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – Trzymamy kciuki, żeby tegoroczne projekty przypadły mieszkańcom do gustu, a co za tym idzie skutecznie zachęciły ich nie tylko do głosowania, ale również do aktywnego udziału w kolejnych edycjach.

W tym roku zgłoszonych zostało 218 projektów, z czego na listę do głosowania, po weryfikacji, trafiły 153. To 39 projektów o charakterze ogólnomiejskim i 114 lokalnych inicjatyw.

W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Szczecina niezależnie od wieku i miejsca zameldowania. Głosowanie odbywa się w formie elektronicznej lub papierowej. Szczegóły dotyczące Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na stronie: www.sbo.szczecin.eu.

Sonda
Czy zgłaszałeś kiedyś projekt do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego?
Teraz każdy może zostać Szefem Wszystkich Szefów! Pomnik Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina odsłonięty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają