10 lat temu Olgierd Geblewicz został Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Równo 10 lat temu został Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego. O co mieszkańcy pytali Olgierda Geblewicza?

2020-12-08 10:26

7 grudnia 2020 roku minęło równo 10 lat od momentu, gdy Olgierd Geblewicz rozpoczął urzędowanie jako Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. W tym czasie na Pomorzu Zachodnim zaszło wiele zmian. Czas więc na podsumowanie.

Jaka była mijająca dekada w ocenie marszałka? Jak wiele udało się zrobić? Które inwestycje okazały się szczególnie cenne dla Pomorza Zachodniego, a co wciąż jest wyzwaniem? W czwartek, 10 grudnia o godzinie 20:00 na facebookowym profilu Pomorze Zachodnie News mieszkańcy spotkali się z Olgierdem Geblewiczem i mogli zadać mu pytania dotyczące ostatnich 10 lat.

Inwestycje w służbie zdrowia i poprawa jakości leczenia, działania społeczne, rozwój infrastrukturalny, wzmacnianie potencjału gospodarczego i regionalnych przedsiębiorców, kompleksowa wymiana taboru kolejowego - to tylko część działań, jakie w ciągu ostatnich 10 lat rozpoczęło i rozwija Pomorze Zachodnie pod kierunkiem marszałka Olgierda Geblewicza. Mimo, iż wszystkich działań wymienić nie sposób, marszałek podjął się wyzwania, by streścić je w bardzo skróconej formie.

- 10 lat na stanowisku Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego to powód do wyrażenia mojej wielkiej wdzięczności dla Was: mieszkańców, wyborców, radnych, współpracowników i wszystkich, których miałem okazje spotkań na mojej „marszałkowskiej” drodze - mówi marszałek Olgierd Geblewicz. - Inspirowaliście, pomagaliście, wspieraliście w wielkiej idei budowy na pięknym Pomorzu Zachodnim dobrego miejsca do życia dla nas i kolejnych pokoleń z całego serca dziękuję.

Takich możliwości z pewnością nie byłoby, gdyby nie obecność Polski w Unii Europejskiej i fundusze unijne, dzięki którym udało się zrealizować liczne inwestycje, z których mieszkańcy Pomorza Zachodniego korzystają każdego dnia.

Co się szczególnie udało, a co wciąż pozostaje wyzwaniem? Chociażby na te, ale i na inne pytania można było uzyskać odpowiedź w czwartek, 10 grudnia. Na profilu Pomorze Zachodnie News

na Facebooku odbył się live chat z marszałkiem województwa.

O co internauci pytali Olgierda Geblewicza? Podczas godzinnego spotkania poruszone zostały m.in. kwestie dotyczące ekonomii, turystyki, ekologii inwestycji, transportu - zarówno drogowego, rowerowego, a także kolejowego i lotniczego. Padło również wiele pytań związanych z pandemią i związanymi z nią problemami, z którymi borykają się mieszkańcy Pomorza Zachodniego.

Nie zabrakło również "lżejszych" tematów, dotyczących prywatnych zainteresowań marszałka. Padło również pytanie o to, czy Olgierd Geblewicz... używa brzydkich słów!

Jaka była odpowiedź na to i pozostałe pytania? Zobaczcie zapis live chatu:

To było pierwsze takie wirtualne spotkanie marszałka z mieszkańcami Pomorza Zachodniego. Olgierd Geblewicz nie wyklucza jednak, że będą kolejne.

- Bardzo mi się spodobała taka forma komunikacji z państwem - powiedział marszałek na zakończenie live chatu. - Myślę, że będziemy się częściej spotykać.

Artykuł sponsorowany