Rewal: ATAK NOŻOWNIKA. 16-latek dźgnięty nożem! KRWAWY finał awantury? Nowe fakty

i

Autor: Pixabay/HOerwin56

Rewal: ATAK NOŻOWNIKA. 16-latek dźgnięty nożem! KRWAWY finał awantury? Nowe fakty

2020-12-06 7:47

Nowe fakty w sprawie dramatycznych zdarzeń w Rewalu (pow. gryficki) w woj. zachodniopomorskim. W piątek doszło tam do ataku nożownika w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. 16-latek został dźgnięty ostrzem w biodro. Co tam się stało?! Czy awantura między podopiecznymi placówki miała krwawy finał? Sprawę bada prokuratura.

Działania śledczych przyniosły już pierwsze efekty. W sprawie pojawiają się nowe informacje. Zatrzymana została jedna osoba. Trwają czynności procesowe. Co jeszcze wiemy w sprawie ataku nożownika w Rewalu?

Zobacz: Rewal: Atak nożem w ośrodku szkolno-wychowawczym. Ranny 16-latek!

Do dramatu doszło w piątek w młodzieżowym ośrodku wychowawczym w Rewalu. 16-latek został dźgnięty ostrzem noża. Z raną kłutą biodra został przetransportowany przez ratowników medycznych do szpitala.

Lekarze zajęli się rannym nastolatkiem, a policja i prokuratura – wyjaśnieniem okoliczności awantury, która prawdopodobnie miała tak krwawy finał. Dlaczego doszło do ataku? Kim był napastnik? Jakie były motywy jego działania? Chciał zabić czy tylko zranić lub „nastraszyć” swoją ofiarę? Odpowiedzi na te pytania szuka teraz policja i prokuratura.

Super Raport 04.12 (Goście: prof. Marek Belka - eurodeputowany, były premier oraz dr Sebastian Gajewski - Centrum im. Ignacego Daszyńskiego)

Śledztwo przyniosło pierwsze efekty. Jak podają lokalne media, zatrzymana została jedna osoba. Trwają czynności procesowe z jej udziałem. Prokuratura nie zdradza szczegółów dotyczących zatrzymanej osoby, jej roli w sprawie ani okoliczności samego incydentu.

Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy wskazują na to, że między podopiecznymi rewalskiego ośrodka mogło dojść do awantury i bójki, która miała swój krwawy finał, gdy jeden z wychowanków placówki sięgną po nóż. Do sprawy będziemy jeszcze wracać.