Ranking Perspektywy 2023. Jak wypadły szczecińskie uczelnie?

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Ranking "Perspektywy 2023". Jak wypadły szczecińskie uczelnie?

Są wyniki!

Ranking "Perspektywy 2023". Jak wypadły szczecińskie uczelnie?

2023-07-03 12:19

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" już po raz 24. opublikowała ranking szkół wyższych w Polsce. W zestawieniu najlepszych publicznych uczelni akademickich znalazły się cztery uczelnie ze Szczecina. Natomiast w rankingu uczelni niepublicznych doceniona została jedna szczecińska uczelnia. Jak w zestawieniu "Perspektywy 2023" wypadły szkoły wyższe ze stolicy Pomorza Zachodniego?

Na pierwszym miejscu rankingu uczelni publicznych "Perspektywy 2023" znalazł się krakowski Uniwersytet Jagielloński. Najwyżej ocenianą szczecińską uczelnią okazał się Pomorski Uniwersytet Medyczny, który zajął 12. pozycję i awansował z 16. miejsca. Na 36. miejscu znalazł się Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, który również awansował o trzy miejsca w zestawieniu. Uniwersytet Szczeciński uplasował się dopiero w siódmej dziesiątce, a Politechnika Morska (wcześniej Akademia Morska)- w ósmej.

W rankingu uczelni niepublicznych doceniona została jedna uczelnia ze Szczecina. To Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, która uplasowała się na 33. pozycji, awansując o cztery miejsca. Pierwsze miejsce zajęła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W przygotowaniu zestawienia pod uwagę branych jest siedem kryteriów, które decydują o ostatecznej punktacji i pozycji w zestawieniu. Są to: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, innowacyjność, efektywność naukowa, warunki kształcenia i umiędzynarodowienie.

Pełny ranking można zobaczyć na stronie Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".

Sonda
Czy wyższe wykształcenie ma znaczenie w pracy?
Juwenalia 2022 w Szczecinie rozpoczęte. Studenci przebiegli nocą ulicami miasta
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany