Radny z kosą w centrum Szczecina. "Żeby nie było wstydu"

2021-08-02 14:26
Radny Szczecina kosił trawę w centrum miasta, żeby nie było wstydu
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Capri23auto /zdjęcie ilustracyjne

Szczeciński radny Robert Stankiewicz, aby "uniknąć wstydu" przed mieszkańcami i turystami, postanowił samodzielnie skosić zarośnięty pas zieleni przy Trasie Zamkowej. Pojawił się tam... z kosą i grabiami.

Pęd do koszenia radny Robert Stankiewicz poczuł przed imprezą "Żagle 2021". Jego zdaniem zaniedbana zieleń w centrum miasta to narażanie się na krytykę turystów i negatywne uwagi samych mieszkańców. Dlatego też pojawił się na pasie zieleni rozdzielającym jezdnie w okolicy Trasy Zamkowej ze sprzętem ogrodniczym. Jego zdjęcia m.in. z kosą i grabiami trafiły do sieci. Jednocześnie zaapelował o interwencję do prezydenta Szczecina. Głos zabrali też sami mieszkańcy, a zdania są podzielone. "Super... może ktoś zareaguje wreszcie... bo te chaszcze to nie jest wizytówka Szczecina... To nie trawa, to chaszcze i chwasty. Miasto wygląda na zaniedbane, jak żadne inne w Polsce - komentuje pod zdjęciami z akcji radnego Ewa.

"Żagle 2021" w Szczecinie na półmetku. Tłumy nad Odrą

Innego zdania jest Miłosz: "Jakby to skosili, to przy takich temperaturach wyglądałoby to jak pustynia. Uważacie, że wtedy byłoby lepiej? Poza tym bujna, wysoka trawa razem z polnymi roślinami zwiększa bioróżnorodność, pomaga owadom, obniża temperaturę gleby i pomaga walczyć ze zmianami klimatycznymi. Ludu... ile można to tłumaczyć. Przecież teraz tyle się mówi o tej sprawie".

Po wycofaniu się firmy, która wygrała przetarg na prace związane z koszeniem traw, Szczecin robi co może, jednak jak zapowiadał Andrzej Kus z Zakładu Usług Komunalnych, okres wykaszania może się wydłużyć.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE