Panna Młoda

i

Autor: Maciej Piasta / Forum

Znacie te utowy filmowe?

QUIZ. Piosenki z polskich filmów. Coś dla melomanów i wielbicieli kina. Każdy kojarzy te utwory!

2022-10-02 5:00

Dobry film to nie tylko wybitni aktorzy, świetny scenariusz, dobre ujęcia, ale także wspaniała muzyka. W przypadku niektórych produkcji doskonale sprawdzają się piosenki promujące dany obraz. Utwory napisane na potrzeby filmów doczekały się nawet własnej kategorii wśród Oscarów. My jednak zejdziemy na nasze polskie podwórko i sprawdzimy, czy znacie piosenki z rodzimych produkcji. Mamy dla Was 10 pytań.

Codziennie dostarczamy Was nowy quiz, abyście mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat otaczającej nas rzeczywistości. Tym razem postanowiliśmy połączyć dwa światy - muzykę i film. Trudno sobie wyobrazić istnienie jednego bez drugiego. Na potrzeby każdej produkcji filmowej powstaje ścieżka dźwiękowa, a nawet osobna piosenka. Z kolei gwiazdy sceny muzycznej na potrzeby swojego utworu nagrywają teledyski. W dzisiejszym quizie skupimy się jednak na piosenkach z polskich filmów. Wiele z nich stało się przebojami! Teksty niektórych znamy na pamięć. Przekonajcie się, czy je znacie. Mamy dla Was 10 pytań. Powodzenia!

Quiz. Piosenki w polskich filmach

Pytanie 1 z 10
1. Edyta Górniak i Mietek Szcześniak stworzyli piosenkę na potrzeby ekranizacji jednej z części "Trylogii" Sienkiewicza. Której?
Barbara Bursztynowicz: Gwiazda „Klanu” nagrywa męża i publikuje w sieci filmiki!
Nasi Partnerzy polecają