Łódź

i

Autor: Pixabay W naszym quizie pytamy o nazwy nietypowych zawodów. Czy wiesz np. kto zajmuje się budową łodzi i statków?

O tych zawodach niewiele się mówi

QUIZ. Nietypowe zawody i ich nazwy. Fachowcy muszą zdobyć minimum 7 punktów!

2022-08-30 5:00

Witajcie! Tym razem nasz quiz dotyczyć będzie nietypowych zawodów. W mediach często mówi się o lekarzach, policjantach, prawnikach czy gwiazdach estrady. Nazwy zawodów, o które pytamy w naszym teście, w przestrzeni publicznej pojawiają się rzadko. Czy wiecie, co robią osoby wykonujące te prace? Czym np. różni się kaletnik od bednarza? Gwarantujemy, że quiz tylko pozornie wygląda na łatwy. Uzyskanie ponad połowy punktów może być powodem do zadowolenia, zaś zdobycie kompletu sprawia, że słownik języka polskiego znacie chyba na pamięć. Do dzieła!

Quiz o nietypowych zawodach. Sprawdź się!

Tym razem przygotowaliśmy dla Was quiz o mniej znanych zawodach, głównie rzemieślniczych. Zapytamy o zawody, a Waszym zadaniem będzie wskazać, czym zajmuje lub zajmował się dany fachowiec lub dla kogo przeznaczone są jego usługi. Gwarantujemy, że quiz nie będzie tak prosty jak mogło się wydawać.

Jeśli doskonale rozróżniacie rzemieślników, a słownik języka polskiego znacie niemalże na pamięć, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom, uzupełnicie braki. Do dzieła!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Quiz. Alkoholowe obyczaje w PRL. Czy to jeszcze pamiętasz?

QUIZ. Nietypowe zawody i ich nazwy. Fachowcy muszą zdobyć minimum 7 punktów!

Pytanie 1 z 10
Czym zajmuje się szkutnik?
Czy Białoruś stanowi dla nas zagrożenie? Komandor Maksymilian Dura wyjaśnia
Nasi Partnerzy polecają