QUIZ. Nazwy znanych marek po polsku brzmią kuriozalnie. Rozpoznasz wszystkie?

2021-11-28 6:00
Facebook
Autor: Pixabay QUIZ. Nazwy znanych marek po polsku brzmią kuriozalnie.

Witajcie w naszym quizie. Tym razem zajmiemy się nazwami popularnych marek. Znane loga i nazwy widzimy codziennie na sklepowych półkach lub w reklamach. Bardzo często korzystamy z usług firm, które pojawią się w naszym teście. Zastanawialiście się kiedyś, jak brzmią nazwy słynnych napojów, marek odzieżowych i innych produktów po polsku? Nasz quiz uświadomi wam, jak bardzo kuriozalnie brzmią niektóre nazwy w naszym języku!

W dzisiejszym quizie sprawdzimy Waszą wiedzę ze znajomości języków obcych, pytając o polskie nazwy znanych marek. Na pewno wielokrotnie zetknęliście się z produktami, o które Was zapytamy. Jeśli ich nie używacie, widzieliście je wielokrotnie w reklamach. Niektóre z nich są znane na całym świecie. Po polsku ich nazwy brzmią niekiedy kuriozalnie. Potrafisz je rozpoznać w tłumaczeniu na nasz język? Zatem, do dzieła!

Quiz. Nazwy znanych marek po polsku. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z piętnastu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Nazwy znanych marek po polsku brzmią kuriozalnie. Rozpoznasz wszystkie?

Pytanie 1 z 15
Kiedy przetłumaczymy dosłownie nazwę tego portalu społecznościowego, okaże się, że wielu z nas ma konta na Twarzoksiążce. Co to takiego?
Andrzej Kostyra wspomina ostatnie 30 lat w sporcie: Małysz chował się do szafy, a Beenhakkera wybrał Super Express
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE