QUIZ. Ludzie boją się nawet kolorów i liczb! Czy umiesz rozpoznać fobie?

i

Autor: Pexels QUIZ. Ludzie boją się nawet kolorów i liczb! Czy umiesz rozpoznać fobie?

Ludzie boją się nawet kolorów!

QUIZ. Ludzie boją się nawet kolorów i liczb! Czy umiesz rozpoznać fobie? Nie bój się i walcz o komplet!

2024-02-28 4:22

Przed Wami quiz, którego naprawdę można się przestraszyć! Poziom trudności to jedno. Drugie to tematyka testu, którym są... fobie. Każdy z nas ma coś, czego się boi, jednak czasami obawa i lęk przed jakąś rzeczą lub istotą przybiera formę fobii. W naszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę o fobiach. Gwarantujemy, że quiz tylko pozornie wygląda na łatwy. Uzyskanie ponad połowy punktów może być powodem do zadowolenia, zaś zdobycie maksymalnej liczby "oczek" może sugerować, że ludzka psychika o Wasz konik. Do dzieła!

Quiz o fobiach. Sprawdź się!

Tym razem w naszym quizie będziemy sprawdzać Waszą wiedzę o fobiach. Ludzie potrafią panicznie bać się różnych przedmiotów, zwierząt, a nawet ludzi i prostych czynności domowych, które wielu z nas codziennie wykonuje niemal mechanicznie. Fobie potrafią przysporzyć wielu trudności w codziennym funkcjonowaniu tym, którzy panicznie się czegoś boją.

Fobia to zaburzenie nerwicowe, którego objawem jest uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami, związany z unikaniem przyczyn go wywołujących i utrudniający funkcjonowanie w społeczeństwie. Fobie wywoływane są przez pewne sytuacje lub obiekty zewnętrzne wobec osoby przeżywającej lęk, które w praktyce nie są niebezpieczne. Rozróżnia się też fobie specyficzne i sytuacyjne, tj. lęki przed zwierzętami, obiektami, sytuacjami społecznymi oraz lęki wykonaniem jakiejś zawstydzającej czynności na oczach innych ludzi i nieumiejętnością jej kontrolowania (zatrzymania).

Tyle teorii. Pora na nasz quiz! Poniżej znajdziecie dziesięć pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Ludzie boją się nawet kolorów i liczb! Czy umiesz rozpoznać fobie?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Klaustrofobia to lęk przed...
Raport Walczaka - Daniel Szeligowski o wojnie na Ukrainie