QUIZ. Sprawdź, jak dobrze znasz bajki Disneya. Dla urodzonych w latach 80. to formalność.

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Sprawdź swoją wiedzę!

QUIZ. Jak dobrze znasz bajki Disneya? Dla urodzonych w latach 80. to formalność. A dla reszty?

Kto z nas nie lubi oglądać bajek?! Są pouczające, żartobliwe i pełne alegorii. Ich bohaterami nie są jedynie ludzie, często to zwierzęta przedmioty i zjawiska, które uosabiają typy ludzkie, cechy charakteru lub przeciwstawne poglądy i stanowiska. W każdej bajce znajdziecie morał. Czas sprawdzić, jak dobrze znacie bajki, które powstały w studiu założonym przez Walter Elias Disney. Do dzieła!

Wszyscy kochamy bajki. Kiedyś ich opowiadania była tradycją ludową, wspólną dla wszystkich kultur. Jednym z największych twórców przemysłu rozrywkowego w historii, legendą animacji i filmu był niewątpliwe Walter Elias Disney. Wraz z bratem założyli przedsiębiorstwo Walt Disney Productions, znane obecnie pod nazwą The Walt Disney Company. To obecnie druga co do wielkości korporacja mediowa świat. To Disney stworzył kultową Myszkę Miki, psa Pluto i kaczora Donalda. Czas sprawdzić, jak dobrze znacie bajki Disneya. Urodzeni w latach 80. nie powinni mieć problemów z odpowiedziami na te pytania. Do dzieła!

QUIZ. Sprawdź, jak dobrze znasz bajki Disneya. Dla urodzonych w latach 80. to formalność

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę coś prostego. Jak mieli na imię przyjaciele Simby?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany