QUIZ. Dzisiaj w Betlejem wesoła nowina?! Jak dobrze znasz polskie kolędy?

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe QUIZ. Dzisiaj w Betlejem wesoła nowina?! Jak dobrze znasz polskie kolędy?

QUIZ. Dzisiaj w Betlejem wesoła nowina, że Panna czysta... No właśnie! Umiesz dokończyć te kolędy? Śpiewasz je co roku, ale czy na pewno je znasz?

2022-12-16 14:23

Boże Narodzenie 2022 zbliża się wielkimi krokami. Jedną z najpiękniejszych tradycji bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Bardzo często zdarza się, że przekręcamy ich słowa. Przygotowaliśmy quiz, który sprawdzi Waszą znajomość kolęd. Zapraszamy do zabawy.

Boże Narodzenie 2022. Jak dobrze znasz kolędy?

Wiele osób czekało na święta Bożego Narodzenia. Jedną z polskich tradycji jest śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole. Znacie wszystkie polskie kolędy? Często okazuje się, że mylimy poszczególne wyrazy. Może warto sprawdzić swoją wiedzę na temat najpiękniejszych polskich kolęd? Po rozwiązaniu naszego quizu z pewnością już bez problemu będziecie wiedzieć, co "truchleje" oraz, co się rozchodzi wśród nocnej ciszy. 13/15 to będzie naprawdę dobry wynik.

QUIZ. Dzisiaj w Betlejem wesoła nowina?! Jak dobrze znasz polskie kolędy?

Pytanie 1 z 15
Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem...

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

DIY. Świąteczny wieniec – dekoracja na Boże Narodzenie w duchu zero waste. Zrób to sam krok po kroku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany