Dzień Świra, Marek Kondrat

i

Autor: AKPA "Dzień Świra", Marek Kondrat

QUIZ. "Dzień Świra" - pamiętasz te kultowe cytaty i sceny? Ten film oglądał każdy Polak!

2022-06-07 9:53

Dokładnie 20 lat temu, 7 czerwca 2002 roku, miał premierę jeden z najbardziej kultowych polskich filmów. "Dzień Świra" Marka Koterskiego to bez wątpienia jeden z najlepszych filmów w polskiej kinematografii. Opowieść o nauczycielu Adamie Miauczyńskim jest niezwykle uniwersalna. Nadal pozostaje aktualna mimo upływu czasu. Choć wielu uznaje ten film za komedię, z pewnością odsłania on mnóstwo gorzkich prawd na temat nas samych. Wielu Polaków patrząc na perypetie głównego bohatera dostrzega podobieństwa między wizją reżysera, a prawdziwym życiem i naszą polską codziennością. Nie należy zapominać o kultowej już kreacji Marka Kondrata, który wcielił się w postać Miauczyńskiego. "Dzień Świra" to film, który widział praktycznie każdy. Czy pamiętacie kultowe sceny i cytaty z filmu? Sprawdźcie się koniecznie w naszym quizie.

Quiz. Kultowe cytaty i sceny z "Dnia Świra". Ten film zna każdy Polak

Pytanie 1 z 15
"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham. Jak tkwią te ch**e w tych j***nych autach" - mówi Miauczyński, po czym rozsypuje na podłogę...

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Nasi Partnerzy polecają