Quiz z geografii

i

Autor: Pixabay Quiz. Czwartkowy test z geografii. Sprawdzamy wiedzę o Francji, Niemczech i Rosji.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Francja, Niemcy czy Rosja? Są zbyt potężni, byś zdobył 10/10!

2021-10-21 4:00

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę geograficzną. Francja, Niemcy czy Rosja? Tym razem przekonamy się, co wiecie o tych trzech gigantach Europy. Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Francja, Niemcy i Rosja to potężni gracze, także na świecie, więc zdobycie kompletu to nie lada wyzwanie. Jeśli uda się Wam mieć 10/10, prawdopodobnie oznacza to, że mieszkaliście bądź mieszkacie w przynajmniej jednym z tych krajów. Do dzieła!

Jak co czwartek przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem dotyczyć będzie nie całego świata lub kontynentu, ale trzech światowych mocarstw, jakimi są Francja, Niemcy i Rosja. Sprawdzimy Waszą wiedzę na temat geografii tych państw, ale także osiągnięć w świecie i ciekawostek. Nie będzie prosto, ponieważ Francja, Niemcy i Rosja to potężni gracze i nie poddadzą się łatwo. Jeśli w szkole byliście prymusami z geografii, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom poszerzycie swoją wiedzę. Do dzieła!

Quiz geograficzny. Francja, Niemcy i Rosja. Co o nich wiesz? Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Francja, Niemcy czy Rosja? Są zbyt potężni, aby zdobyć 10/10!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego - który kraj ma największą powierzchnię?
Pożary w kurortach. Francja, Portugalia, Włochy
Nasi Partnerzy polecają