QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Fakty i ciekawostki: prawda czy fałsz? Zdobędziesz choć połowę punktów?

2021-05-27 6:50
QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Fakty i ciekawostki: prawda czy fałsz? Zdobędziesz choć połowę punktów?
Autor: Pixabay QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Fakty i ciekawostki: prawda czy fałsz? Zdobędziesz choć połowę punktów?

Przed wami czwartkowy quiz z geografii. Na te pytania odpowie niemal każdy! Czy dasz radę zdobyć komplet punktów? Masz tylko dwie opcje wyboru: prawda lub fałsz! Sprawdź ile faktów i ciekawostek geograficznych znasz. Zapraszamy do naszego tekstu!

Czym jest quiz?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej dla kilku osób, polegającej na przedstawieniu przez jedną z osób pozostałym zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z pytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Zabawa bywa niekiedy prowadzona przed kamerami telewizyjnymi, wówczas quiz taki staje się odmianą teleturnieju.

Zobacz: Quiz. Legendarna Violetta Kubasińska z serialu BrzydUla. Znasz jej powiedzonka?

Rutkowski Story - Szokujące znalezisko w miejscu zaginięcia Iwony Wieczorek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE