Włamanie do Karczmy pod Kogutem w Szczecinie

i

Autor: Facebook / Karczma Polska Pod Kogutem Szczecin

Przygotowują obiady dla szczecińskich medyków! Padli ofiarą kradzieży! "Perfidny złodzieju, okradłeś nie tylko nas, ale też ludzi, którzy ratują ludzkie życia!"

2020-04-08 8:37

Pomimo licznych trudności spowodowanych epidemią koronawirusa, nie poddają się i walczą o przetrwanie. Codziennie przygotowują posiłki dla personelu medycznego. Niestety los nie jest łaskawy dla właścicieli Karczmy Polskiej pod Kogutem, którzy padli ofiarą kradzieży. Łupem złodziei padły pieniądze na zakup produktów niezbędnych do przygotowania obiadów dla medyków.

Do zdarzenia doszło we wtorek rano, około godziny 6:00. Nieznany sprawca włamał się do restauracji przy placu Lotników w Szczecinie, sforsował sejf i ukradł z niego pieniądze, które miały być przeznaczone na zakupy produktów do przygotowania obiadów dla personelu medycznego w ramach akcji #gastropomaga.

Właściciele restauracji nie kryją swojego rozgoryczenia. O przykrym incydencie poinformowali w mediach społecznościowych, publikując zdjęcia z kamery monitoringu.

"Najbardziej smuci nas fakt, że w tej kryzysowej dla nas sytuacji, staramy się walczyć jak możemy, aby przetrwać i zachować miejsca pracy, a zarazem dalej działamy charytatywnie, fundując posiłki dla naszego zapracowanego sztabu medycznego!" - czytamy w poście opublikowanym na Facebooku.

Sprawa została zgłoszona na policję.

- Przyjęliśmy zgłoszenie, obecnie prowadzimy intensywne poszukiwania sprawcy, nie udzielamy więcej informacji w tej sprawie - mówi st. sierż. Paweł Pankau ze szczecińskiej policji.

Restauratorzy przewidują również nagrodę dla osoby, która pomoże w ujęciu sprawcy.

"Perfidny złodzieju jeśli to czytasz to wiedz, że okradłeś nie tylko nas, ale tez ludzi, którzy ratują ludzkie życia, pamiętaj o tym ze karma wraca!" - dodają właściciele Karczmy pod Kogutem.

Osoby, które posiadają informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawczy, mogą kontaktować się z właścicielami restauracji lub z Komisariatem Szczecin-Niebuszewo pod numerem ‭91 821 91 02‬.

Super Raport 7.04 - Goście: Władysław Kosiniak-Kamysz, Krzysztof Gawkowski, Marcin Kierwiński, Igor Tuleya
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE