Prokuratura w Szczecinie

i

Autor: Google Street View Prokuratura w Szczecinie

Prokuratura bada okoliczności makabrycznego odkrycia na Prawobrzeżu

2016-07-13 14:50

Znana jest już tożsamość kobiety, której okaleczone ciało znaleziono wczoraj w Szczecinie. To osiemnastoletnia Alicja z Reptowa, która zaginęła tydzień temu. Trwają czynności mające na celu ustalenie przyczyn jej śmierci.  

Postępowanie w sprawie wczorajszego makabrycznego odkrycia prowadzi Prokuratura Rejonowa Szczecin Prawobrzeże. Zatrzymany został 54-letni mężczyzna, z którym osiemnastolatka prawdopodobnie umówiła się na spotkanie przez Internet.

- Mężczyzna ten nie był z kręgu znajomych ofiary - mówi Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Trwają ustalenia okoliczności zdarzenia.

Wciąż trwają czynności, które mają na celu ustalenie, w jaki sposób doszło do tragedii. Mężczyzna został zatrzymany na 48 godzin. Nie przedstawiono mu jeszcze zarzutów.

- Tożsamość kobiety została już potwierdzona - dodaje rzecznik. - Trwają czynności związane z przeprowadzeniem sekcji zwłok. Są one ukierunkowane na zabójstwo. Po uzyskaniu informacji o przyczynie śmierci prokurator podejmie decyzję o rodzaju zarzutów, które zostaną przedstawione mężczyźnie.

Ciało kobiety zostało znalezione wczoraj w prawobrzeżnej części Szczecina.

Reporter: Magda Mackiewicz - Radio ESKA Szczecin

Przeczytaj również: Nagrywał obsceniczne filmy z udziałem nieświadomych kobiet! Perwersyjny fotograf zatrzymany w Szczecinie