Praca IT w Szczecinie z niemieckim

i

Autor: geralt / CC0 / pixabay.com Praca IT w Szczecinie z niemieckim

Praca IT w Szczecinie z niemieckim

2022-02-09 6:00

Przedsiębiorstwa z branży informatycznej chętnie wybierają Szczecin, jako miejsce ulokowania swojej działalności. Jednym z głównych argumentów przemawiających za takim posunięciem, niewątpliwie jest bliskie sąsiedztwo Niemiec. To z kolei sprawia, że pracodawcy z sektora IT w Szczecinie bardzo często wymagają od kandydatów płynnej znajomości języka niemieckiego.

Perspektywy rozwoju w branży IT w Szczecinie

Szczecin to miasto, w którym swoją siedzibę ma wiele firm z branży IT oraz ich oddziałów. Znaczna część z nich cieszy się rozpoznawalnością praktycznie na całym świecie – m.in. Huuuge Games, lider w dziedzinie gier społecznościowych czy Red Sky, firma realizująca międzynarodowe projekty internetowe. To właśnie one stanowią najatrakcyjniejsze miejsce zatrudnienia dla mieszkańców stolicy województwa zachodnio-pomorskiego. Aby jednak mogli oni podjąć wyzwanie stawianie przez gigantów z branży IT, w wielu przypadkach niezbędne jest wykształcenie kierunkowe. Dlatego też Szczecinianie chętnie decydują się na podjęcie studiów informatycznych w swoim mieście. Niemniej jednak nie tylko to jest ważne dla współczesnych pracodawców.

Praca IT w Szczecinie a język niemiecki

Obecnie znajomość języka angielskiego to podstawa, jeżeli chodzi o pracę w sektorze IT. Jednak ze względu na bliskie sąsiedztwo Niemiec, wielu pracodawców wymaga od swoich pracowników także umiejętności komunikowania się w języku niemieckim. Praca IT w Szczecinie jest więc przede wszystkim dla tych, którzy oprócz umiejętności informatycznych, dysponują też kompetencjami językowymi.

Kto może liczyć na zatrudnienie w branży IT w Szczecinie?

W dużej mierze wybór miejsca, w którym mieszkańcy Szczecina będą mogli realizować swoje plany zawodowe, jest uzależniony od posiadanych umiejętności i dotychczasowego doświadczenia. Bez wątpienia jednak zatrudnienie znajdą tu zarówno osoby po studiach informatycznych, jak i ci, którzy nabyli umiejętności we własnym zakresie. Rynek ten jest też otwarty na nowe osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w branży informatycznej.

Artykuł sponsorowany