Popeyes otworzy lokal w Szczecinie

i

Autor: Raysonho @ Open Grid Scheduler / Grid Engine / CC0 / wikipedia.org Popeyes otworzy lokal w Szczecinie

Nowe miejsce dla miłośników fast-foodów

Popeyes otwiera się w Polsce. Jeden z pierwszych lokali amerykańskiej sieci powstanie w Szczecinie. McDonald's i KFC zagrożone?!

2023-01-13 7:58

W Polsce działają już restauracje amerykańskich gigantów branży fast-food, takich jak np. McDonalds, Burger King czy KFC. Wkrótce ta lista powiększy się o kolejną markę. W 2023 roku podbić polski rynek zamierza sieć Popeyes. Jeden z pierwszych lokali ma powstać w Szczecinie.

Popeyes Louisiana Kitchen jest amerykańską siecią restauracji typu fast-food. Powstała w 1972 roku w Nowym Orleanie. Obecnie ma ponad 3700 lokali w Stanach Zjednoczonych i 30 krajach na całym świecie. Sieć działa na zasadzie franczyzy. Specjalizuje się w smażonych kurczakach w panierce, co oznacza, że stanie się główną konkurencją dla KFC i McDonalds. W menu Popeyes znajdują się również kanapki, burgery, owoce morza i desery.

Jak informuje branżowy portal dlahandlu.pl, w ciągu najbliższych 10 lat sieć planuje otwarcie blisko 600 lokali w Czechach, Rumunii i w Polsce. Pierwsze polskie restauracje Popeyes mają zostać otwarte w Warszawie, we Wrocławiu, a także w Szczecinie. Nastąpi to prawdopodobnie jeszcze w tym kwartale.

Na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie zostanie otwarta restauracja Popeyes w Szczecinie. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie to jedna z dużych galerii handlowych, gdzie głównie działają tego typu lokale.

Sonda
Często jadasz w restauracjach typu fast food?
"Stary rzeźnik" w szczecińskich Podjuchach jednocześnie zachwyca i przeraża