Dante Stipica, Pogoń Szczecin

Autor: Cyfrasport Dante Stipica, Pogoń Szczecin

2020-07-15 22:52

Niespodzianka w Szczecinie! Pogoń postawiła się Piastowi i wygrała 1:0. To oznacza, że gliwiczanie spadli na trzecią pozycję w tabeli i zmniejszyli swoje szanse na wywalczenie wicemistrzostwa Polski. Bohaterem gospodarzy został bramkarz Dante Stipica, który w doliczonym czasie obronił rzut karny. To dla Pogoni pierwsze zwycięstwo w rundzie finałowej. Mimo przegranej Piast jest już pewny awansu do europejskich pucharów.

Piłkarze Pogoni w pierwszej połowie zaskoczyli obronę Piasta. Mocne dośrodkowanie z prawej strony Ricardo Nunesa trafiło na głowę Tomas Podstawskiego, który dał "Portowcom" prowadzenie. Przed spotkaniem Nunes został pożegnany przez władze klubu. Dariusz Adamczuk wręczył mu pamiątkowy plakat. Po sezonie zawodnik rozstaje się z Pogonią. W 72. minucie został zmieniony. Koledzy ustawili dla niego szpaler. Piłkarz wzruszył się.

W drugiej połowie Piast starał się doprowadzić do wyrównania. Dobrą okazję miał Bartosz Rymaniak. Jednak strzał obrońcy gliwiczan na rzut rożny wybronił bramkarz Dante Stipica. "Portowcy" odpowiedzieli sytuacją Pawła Cibickiego, który trafił w słupek. W doliczonym czasie sędzia podyktował rzut karny. W tej sytuacji skorzystał z systemu wideoweryfikacji VAR. Do piłki podszedł Gerard Badia i zmarnował "jedenastkę". Jego zamiary wyczuł Stipicia, który rzucił się w lewą stronę i odbił strzał Hiszpana. W ostatniej kolejce Piast zagra bez Jakuba Czerwińskiego, który będzie pauzował za żółte kartki.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:0

Bramka: 1:0 Tomas Podstawski 21. min

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Żółte kartki: Żurawski, Stipica, Drygas (Pogoń) - Kirkeskov, Czerwiński (Piast)

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - David Stec (39. Kostas Triantafyllopoulos), Benedikt Zech, Mariusz Malec, Ricardo Nunes (72. Hubert Matynia) - Marcin Listkowski, Tomás Podstawski, Maciej Żurawski, Paweł Cibicki, Sebastian Kowalczyk - Hubert Turski (68. Kamil Drygas)

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Bartosz Rymaniak, Uros Korun, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov - Martin Konczkowski (79. Patryk Tuszyński), Tom Hateley (62. Patryk Sokołowski), Tomasz Jodłowiec, Kristopher Vida - Dominik Steczyk, Piotr Parzyszek (68. Gerard Badía).

Źródło: Dante Stipica bohaterem Pogoni. Piast oddalił się od wicemistrzostwa Polski! [WIDEO]