Śnieg i wiatr nie były przeszkodą

Pogoda nie odstraszyła miłośników zwiedzania. Tłumy na Dniu Przewodnika Turystycznego w Szczecinie

2023-02-25 14:57

Ponad 20 tras mieli do wyboru mieszkańcy Szczecina i turyści, podczas dziesiątej edycji Dnia Przewodnika Turystycznego. W sobotę, 25 lutego, pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, na placu Lotników pojawiły się prawdziwe tłumy chętnych, by poznać mniej lub bardziej znane zakątki miasta i poznać ich historię.

Na trasach darmowych wycieczek po Szczecinie znalazły się m.in. tak znane miejsca jak Zamek Książąt Pomorskich czy Cmentarz Centralny, ale także obiekty niedostępne na co dzień jak budowana Fabryka Wody, Browar Bosman czy zaplecze Teatru Lalek Pleciuga. Były też wycieczki tematyczne, m.in. szlakiem znanych lokali gastronomicznych z czasów PRL. Na część spacerów obowiązywały bezpłatne wejściówki, które rozeszły się błyskawicznie. Na inne wycieczki nie obowiązywał limit zwiedzających.

X Dzień Przewodnika Turystycznego w Szczecinie

X Dzień Przewodnika Turystycznego został zorganizowany przez Zachodniopomorskie Stowarzyszeniem Pilotów i Przewodników. W ofercie tegorocznej edycji wydarzenia znalazło się 21 tras, po których oprowadzało zwiedzających 30 przewodników turystycznych.

Niestety w tym roku pogoda okazała się bardzo kapryśna. Opady śniegu i porywisty wiatr nie odstraszyły jednak miłośników zwiedzania. Coraz częściej pojawiają się głosy mieszkańców, by zwiedzanie miasta z okazji przypadającego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, przenieść na czas o nieco bardziej sprzyjającej i przewidywalnej pogodzie, np. na pierwsze dni wiosny.

QUIZ: "Poniemiecki" czy współczesny? Czy znasz historię tych szczecińskich budynków?

Pytanie 1 z 12
Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków na placu Orła Białego to:
QUIZ: przedwojenne czy współczesne?