Gdzie wyrobić EKUZ w Szczecinie?

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Gdzie wyrobić EKUZ w Szczecinie?

Planujesz wakacje za granicą? Musisz o tym pamiętać! Gdzie wyrobić EKUZ w Szczecinie?

2022-06-21 19:09

Nagła choroba, uraz lub wypadek podczas wakacyjnego wypoczynku za granicą wcale nie musi wiązać się z dużymi wydatkami na leczenie. Warunkiem jest posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jak i gdzie można wyrobić ją w Szczecinie?

EKUZ jest dokumentem, który potwierdza, że jego posiadacz jest osobą ubezpieczoną i ma pełne prawo do opieki zdrowotnej w sytuacji nagłej, w zakresie niezbędnym w państwie w którym aktualnie przebywa.

- Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego przeznaczona jest dla osób, które podróżują głównie w celach turystycznych - mówi Małgorzata Koszur z zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie.

Przeczytaj też: NFZ w Szczecinie: EKUZ, refundacje, sanatoria [ADRES, GODZINY URZĘDOWANIA, INFORMATOR]

Karta Europejskiego Ubezpieczenia zdrowotnego jest przydatna podczas turystycznych wyjazdów za granicę. Otrzymujemy ją bezpłatnie i "od ręki". Wystarczy wypełnić prosty formularz i zgłosić się do stanowiska obsługi w siedzibie oddziału NFZ. Kartę można wyrobić również bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem portalu pacjent.gov.pl.

Karta dla osób pracujących ważna jest trzy lata, dla dzieci i młodzieży pięć lat od momentu wystawienia.

Przed wyrobieniem karty należy zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat systemu opieki zdrowotnej, jaki obowiązuje w danym kraju. Te informacje można znaleźć na stronie NFZ.

Zachodniopomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia znajduje się przy ul. Arkońskiej 45.

NFZ Szczecin

i

Autor: Grzegorz Kluczyński NFZ Szczecin
Sonda
Czy planujesz wyjazd za granicę w najbliższe wakacje?
Plaża w Szczecinie Dąbiu otwarta po długim remoncie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany