Rząd chce podwyżki akcyzy o 10 proc.

i

Autor: TheresaMuth / CC0 / pixabay.com Rząd chce podwyżki akcyzy o 10 proc.

Pijana dyrektorka szkoły w Międzyzdrojach. Dwa razy dmuchała w alkomat

Surowe konsekwencje czekają dyrektorkę jednej ze szkół podstawowych w Międzyzdrojach. Kobieta aż dwukrotnie była poddawana badaniu na zawartość alkoholu - raz w miejscu pracy, po raz drugi w drodze powrotnej do domu. Okazało się, że znajdowała się pod wpływem alkoholu. Pikanterii dodaje fakt, że do skandalicznej sytuacji doszło dosłownie w przeddzień egzaminu ósmoklasisty.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach. Po raz pierwszy kobieta została przebadana w szkole, gdy na policję wpłynęło zgłoszenie, że dyrektorka może być nietrzeźwa w miejscu pracy. Podejrzenia okazały się słuszne. Kobieta była pod wpływem. Jak informuje st. post. Katarzyna Jasion, oficer prasowa kamieńskiej policji, badanie wykazało 2 promile zawartości alkoholu w organizmie.

- Skierowano wniosek do sądu w związku z popełnieniem wykroczenia Art 70 paragraf 2 kw. Po czynnościach panią zwolniono - dodaje st. post. Katarzyna Jasion.

Czytaj też: Myslibórz: Pijana 20-latka za kierownicą. W aucie była trójka dzieci!

To jednak nie koniec. Jeszcze tego samego dnia, po godz. 18:00, dyrektorka wracała samochodem do swojego miejsca zamieszkania. Strażnicy miejscy, podejrzewając, że kierująca może być nietrzeźwa, wezwali na pomoc policję. Kobieta po raz drugi została przebadana alkomatem. Urządzenie wskazało ponad 2 promile.

- Kobieta jechała z miejscowości Międzyzdroje do swojego miejsca zamieszkania mówi oficer prasowa kamieńskiej policji. - Dokonano badania stanu trzeźwości- wynik ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

Kobiecie grożą teraz poważne konsekwencje. Odpowie nie tylko za wykonywanie czynności zawodowych pod wpływem alkoholu, ale także za jazdę "na podwójnym gazie". Zatrzymano jej prawo jazdy, grozi jej zawieszenie w funkcji dyrektora szkoły. Za swoje zachowanie kobieta odpowie również przed sądem.

Obecnie dyrektorka szkoły przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Czytaj też: Pan Grzegorz znów to zrobił! Bohater ze Szczecina znalazł się w odpowiedniej chwili we właściwym miejscu!

Pożar mieszkania. To cud, że nikt nie zginął
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany