Pogoń Szczecin

Autor: Michał Zaręba Pogoń Szczecin

Pierwsze takie zwycięstwo Portowców od 36 lat!

2019-07-22 7:07

Portowcy wygrywają w stolicy! Na taką wiadomość sympatycy Dumy Pomorza czekali aż 36 lat i w końcu się doczekali. Pogoń Szczecin na inaugurację sezonu pokonała Legię Warszawa 2:1. Warto przypomnieć że było to setne spotkanie pomiędzy tymi drużynami.

Do pierwszego ligowego pojedynku, Kosta Runjaic delegował trzech nowo pozyskanych zawodników. Od pierwszej minuty zobaczyliśmy Dante Stipica, Benedikta Zecha oraz Kostantinosa Triantafyllopoulosa.

Spotkanie zaczęło się od mocnej wymiany ciosów z jednej jak i z drugiej strony. Blisko zdobycia pierwszej bramki był nowy napastnik Legii- Luquinhas. Snajper wyszedł sam na sam ze Stipicą, ale futbolówkę w ostatniej chwili wybił Nunes. Po tej akcji do ataku ruszyli Portowcy. Swojej szansy strzałem głową nie wykorzystał Adam Buksa. Chwilę później bliski zdobycia bramki był stoper Pogoni- Triantafyllopoulos, jednak jego strzał odbił się od słupka. Portowcy próbowali jeszcze zagrozić rywalom, lecz przez pierwsze 45 minut kibice nie zobaczyli żadnego gola.

Legia wyszła na prowadzenie w 59. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę strzałem głową zamienił Sandro Kulenović. Portowcy bardzo szybko odpowiedzieli i po dwóch minutach był już remis. Bramkę z kontrataku zdobył Adam Buksa. Granatowo- Bordowi nie zwalniali tempa i to się opłaciło. W 82. minucie bramkę dającą zwycięstwo zdobył Zvonimir Kozulji.

Portowcy wracają do Szczecina z trzema punktami.