Maseczka

i

Autor: Pixabay Kilkadziesiąt mandatów wypisali policjanci ze Szczecina mieszkańcom. Większość dotyczyła braku maseczek.

Piękna pogoda w Szczecinie. Mieszkańcy tłumnie wyszli z domów. Wielu wróciło z mandatami!

2021-03-31 21:42

Piękna pogoda i temperatura powyżej 20 stopni Celsjusza sprawiła, że w ostatnich dwóch dniach mieszkańcy Szczecina tłumnie spędzali wolny czas na świeżym powietrzu. Niestety, nie wszyscy stosowali się do obowiązujących obostrzeń i zasad rygoru sanitarnego, co odnotowywała policja. Mundurowi wystawili kilkadziesiąt mandatów, szczególnie na bulwarach nad Odrą.

Jak przekazał PAP w środę sierż. szt. Paweł Pankau, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, tylko we wtorek policjanci podjęli na nadodrzańskich bulwarach kilkadziesiąt interwencji. Wszystkie zakończyły się mandatami.

Dotyczyły m.in. nieprzestrzegania obostrzeń epidemicznych. Pankau przypomniał jednak, że na całych bulwarach obowiązuje obecnie zakaz spożywania alkoholu. Część mandatów dotyczyła nieprzestrzegania zakazu. Oficer prasowy KMP dodał, że podczas jednej z interwencji funkcjonariusze ujawnili też osobę poszukiwaną do odbycia kary.

Nieprzestrzeganie obostrzeń to wykroczenie zagrożone grzywną. Policja lub inna służba uprawniona do nakładania mandatów za złamanie obostrzeń może nałożyć mandat w wysokości do 500 zł.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szczecin: Kto przebuduje aleję Wojska Polskiego? Miasto wybrało wykonawcę

Sonda
Czy policja powinna karać mandatami za brak maseczki?
Express Biedrzyckiej - Wojciech Konieczny: Zakaz przemieszczania jest konieczny
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany