Kino Pionier

i

Autor: Magda Mackiewicz - Radio ESKA Szczecin Kino Pionier

Pamiątki z najstarszego kina na świecie pilnie poszukiwane!

2016-05-25 12:36

Najstarsze kino na świecie, czyli szczeciński "Pionier" to niewątpliwie jeden z naszych największych skarbów i jednocześnie kopalnia wspomnień wielu mieszkańców. Kto z nas chociaż raz w swoim życiu nie obejrzał seansu w tym niewielkim kinie przy al. Wojska Polskiego? Poszukiwane są wszelkie pamiątki związane z tym miejscem.

Okazuje się, że pomimo bogatej historii szczecińskiego kina, niewiele jest pamiątek z "Pioniera". Stąd też apel do mieszkańców, aby przejrzeli szuflady lub strychy. Być może gdzieś w domowych zbiorach znajdą się jakieś przedmioty, które związane są z najstarszym kinem świata - wycinki z gazet, zdjęcia, plakaty i inne przedmioty, które pomogą wzbogacić kolekcję, którą można podziwiać we wnętrzach "Pioniera".

- Mamy dokumenty, plany, gazety filmowe. Można je zobaczyć przed seansem w "Kiniarni" - mówi Jerzy Miśkiewicz prezes Pioniera. - Staramy się szukać kolejnych pamiątek. Gdyby coś takiego było, z przyjemnością przyjmiemy.

Pamiątki w kinie Pionier

i

Autor: Magda Mackiewicz - Radio ESKA Szczecin Pamiątki w kinie Pionier

Przypomnijmy, "Pionier" jest najstarszym, nieprzerwanie działającym kinem na świecie, wpisanym do Księgi Rekordów Guinessa. Kino funkcjonuje już od 109 lat.

Reporter: Magda Mackiewicz - Radio ESKA Szczecin

Przeczytaj również: Fryga na placu Zamenhofa jest już jak nowa! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nasi Partnerzy polecają