Aleja Jana Pawła II w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Aleja Jana Pawła II w Szczecinie

Otwierają aleję Jana Pawła II w Szczecinie. To nie Prima Aprilis!

2022-03-30 19:22

Chociaż może to zabrzmieć jak żart primaaprilisowy, to jednak wszystko jest całkowicie na serio. W piątek, 1 kwietnia, po ponad dwóch latach przebudowy i kilku miesiącach opóźnienia, zostanie otwarta dla ruchu aleja Jana Pawła II na odcinku między placem Grunwaldzkim i placem Armii Krajowej.

W piątek, po porannym szczycie komunikacyjnym zostanie otwarty dla ruchu ostatni zamknięty fragment al. Jana Pawła II między ul. Wielkopolską i pl. Grunwaldzkim. Oznacza to, że przebudowana aleja będzie w całości dostępna na kierowców, pieszych i rowerzystów.

- Niezależnie od wprowadzenia stałej organizacji ruchu wykonawca będzie jeszcze realizował prace porządkowe i wykończeniowe w obrębie budowy - tłumaczy Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - W związku z powyższym mogą pojawić się tymczasowe utrudnienia w ruchu.

Czytaj też: Kładą bruk i nowe chodniki. Tak zmienia się główna aleja w centrum Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

Z niedogodnościami muszą jeszcze liczyć się pasażerowie komunikacji miejskiej. Autobusy wrócą na swoje stałe trasy dopiero za kilka dni.

Chociaż zostało przebudowane dosłownie wszystko, aleja zachowała swój charakter. Największą zmianę można zaobserwować na odcinku między ulicami Felczaka i Niedziałkowskiego, gdzie szlak spacerowy i rowerowy zostały przeniesione z obrzeży pasa zieleni na jego środek. To powrót do przedwojennego układu, który został zmieniony w latach 70.

- Przebudowane zostały chodniki, ścieżka rowerowa i jezdnia przy zachowaniu niezwykłego, historycznego klimatu - dodaje Hanna Pieczyńska. - Mała architektura już teraz zachęca do odpoczynku, a gdy całość nasadzeń rozkwitnie, będzie można w pełni zachwycić się tym niezwykłym miejscem.

Przebudowa alei Jana Pawła II kosztowała prawie 24 miliony złotych.

Czytaj też: Co dalej z trasą średnicową? Kiedy powstanie kolejny etap obwodnicy centrum Szczecina?

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Słynna szczecińska aleja zmienia się na lepsze. Mija pół roku od początku remontu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany