IMGW ostrzega przed marznącymi opadami dla 10 województw

i

Autor: Pixabay

Żółte alerty

Ostrzeżenia w pięciu powiatach. Przez Szczecin przejdą burze z silnymi opadami

2022-09-19 9:31

Początek tygodnia na Pomorzu Zachodnim nie przyniesie przyjemnej pogody. Od rana w pięciu powiatach obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia. Synoptycy zapowiadają burze i obfite opady. Gdzie i kiedy możemy spodziewać się gwałtownych zjawisk?

Deszczowy poniedziałek w Szczecinie i okolicznych powiatach. Od rana jest pochmurnie i przelotnie pada. Na tym jednak pogoda nie poprzestanie. Jeszcze przed południem w zachodnich regionach Zachodniopomorskiego pojawią się burze, którym towarzyszyć mogą obfite opady deszczu. Żółte alerty obowiązują w powiatach: gryfińskim, polickim, myśliborskim, pyrzyckim i w Szczecinie.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h. Lokalnie drobny grad" - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Niebezpieczne zjawiska występować mogą przez cały dzień. Ostrzeżenia obowiązują do godz. 19.00. Wiele wskazuje jednak na to, że zostaną one przedłużone, bowiem burze pojawiają się w prognozie zagrożeń na wtorek. Ewentualne ostrzeżenia mogą objąć całe województwo.

Groźny wypadek na al. Waszyngtona. Zderzenie samochodu z autokarem
Nasi Partnerzy polecają