Kolędnicy przeszli ulicami miasta

Orszak Trzech Króli w Szczecinie w strugach deszczu

2023-01-06 15:49

Kapryśna pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorom i uczestnikom Orszaku Trzech Króli w Szczecinie. Pomimo zimna i opadów deszczu ulicami miasta przeszedł korowód kolędników.

Wydarzenie, które odbywa się w Święto Objawienia Pańskiego stało się już tradycją i na stałe wpisało się w kalendarium szczecińskich wydarzeń. Krótko przed południem uczestnicy zebrali się na pl. Armii Krajowej przed urzędem miasta. Po wspólnym śpiewaniu kolęd i jasełkach orszak przeszedł przez centrum Szczecina na plac Adamowicza. Podczas wydarzenia zbierane były dary i datki na rzecz potrzebujących.

.

Orszak Trzech Króli w Szczecinie

Pomimo dość niesprzyjającej pogody frekwencja dopisała. W wydarzeniu wzięło kilkaset osób, które oprócz tradycyjnych koron i śpiewników, mieli ze sobą parasole i peleryny przeciwdeszczowe.

Orszak Trzech Króli odbywa się w Szczecinie od ponad 10 lat. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było "Niechaj prowadzi nas gwiazda!" To nawiązanie do gwiazdy betlejemskiej, która była znakiem i przewodnikiem dla mędrców w drodze do Jezusa

Sonda
Czy bierzesz udział w Orszaku Trzech Króli?