Operacja na wysokim poziomie. Szyld PŻM wraca na szczyt szczecińskiego "termosu" [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-10-26 19:11
Neon PŻM wraca na szczyt Pazimu
Autor: Grzegorz Kluczyński We wtorek rozpoczął się montaż szyldu PŻM na biurowcu Pazim

To bardzo skomplikowana operacja. Zdjęty ponad dwa tygodnie temu neon PŻM wraca na szczyt biurowca Pazim w centrum Szczecina. We wtorek rozpoczęła się operacja wieszania ogromnych podświetlanych liter. Każda z nich wazy kilkaset kilogramów.

We wtorek po południu, dzięki pomocy alpinistów, na wysokości ponad 80 metrów zawisła pierwsza litera skrótu nazwy Polskiej Żeglugi Morskiej, która ma swoją siedzibę w popularnym "termosie". Jeśli pogoda pozwoli, kolejne litery oraz logo powinny zawisnąć na szczycie budynku w ciągu najbliższych dni. Całość będzie podświetlona.

Stary szyld wisiał na szczycie Pazimu od dwóch dekad, więc konieczne było jego odświeżenie. W przyszłym roku biurowiec Pazim będzie obchodził swoje 30. urodziny.

Czytaj też: To one górują nad miastem! Poznaj najwyższe budowle Szczecina [TOP 10]

Czy pamiętasz te hipermarkety w Szczecinie?

Pytanie 1 z 10
W 1997 roku na Prawobrzeżu powstał pierwszy hipermarket w Szczecinie. Jeździły do niego "wycieczki" klientów z całego miasta. Chodzi o...
Neon PZM wraca na szczyt szczecińskiego "termosu"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE