Groźny wypadek w Świnoujściu. Opel roztrzaskał się na policyjnym radiowozie

i

Autor: Domin Rozpędzony samochód wjechał w tył policyjnego radiowozu

Opel roztrzaskał się na policyjnym radiowozie. Groźny wypadek na wjeździe do Świnoujścia [ZDJĘCIA, WIDEO]

To miała być rutynowa kontrola drogowa. Świnoujscy policjanci prowadzili rutynową kontrolę na krajowej "trójce", gdy niespodziewanie w ich radiowóz wjechał z impetem osobowy Opel Astra. Samochód dosłownie roztrzaskał się.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (27-28 marca), krótko po północy, na drodze krajowej nr 3, na wjeździe do Świnoujścia. Policjanci prowadzili w tym czasie kontrolę z udziałem kierowcy osobowego renault. W pewnym momencie, od strony Międzyzdrojów nadjechał osobowy opel i wpadł na radiowóz. Funkcjonariusze znajdowali się wtedy poza pojazdem.

- Ze wstępnych informacji wynika, że w czasie gdy policjanci ubrani w kamizelki odblaskowe wykonywali kontrolę drogową pojazdu marki Renault przy ulicy Wolińskiej, w radiowóz stojący na poboczu drogi z włączonymi sygnałami świetlnymi uderzył pojazd marki Opel, którym podróżowały dwie osoby - informuje sierż. Kamil Zwierzchowski ze świnoujskiej policji. 

Czytaj też: Tydzień utrudnień na węźle Szczecin-Kijewo. Nie jedźcie na pamięć!

Na miejsce przyjechała straż pożarna i ratownicy medyczni. W wyniku wypadku ranne zostały dwie osoby podróżujące oplem i jeden z policjantów.

- W wyniku zdarzenia osoby podróżujące Oplem oraz jeden policjant zostali przetransportowani do szpitala - dodaje sierż. Kamil Zwierzchowski.

Opel Astra, wskutek uderzenia w policyjny radiowóz, został całkowicie zniszczony. Pojazd nadaje się tylko do kasacji.

Czytaj też: Płot na granicy polsko-niemieckiej w Świnoujściu. Plaża podzielona [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Wypadek policyjnego radiowozu