Piwne święto wystartowało!

Oktoberfest w centrum Szczecina. Mnóstwo atrakcji nie tylko dla miłośników piwa [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-10-01 2:00

To wydarzenie już na dobre wpisało się w kalendarium szczecińskich imprez. Pierwszy weekend października upływa pod znakiem... piwa. W dniach 30 września - 2 października na Alei Kwiatowej odbywa się Oktoberfest Szczecin. Na liczne atrakcje mogą liczyć nie tylko miłośnicy złotego trunku.

Do Szczecina przyjechało ponad 20 wystawców. Na Alei Kwiatowej pojawią się nie tylko stoiska browarów, ale także food trucki. Będą również prelekcje, koncerty, a także spacer z przewodnikiem oraz wiele innych atrakcji.

Piwne święto w Szczecinie. Rozpoczął się Oktoberfest

Wśród wystawców pojawili się nie tylko stali bywalcy, ale także debiutanci, m.in. Browar Gryfus, Antybrowar, Browar Nieczajna, Browar Amber czy Browar Harpagan. Na Oktoberfest Szczecin można znaleźć również ofertę Browaru za Miastem, Browaru Stu Mostów, Browaru Koreb, Browaru Pod Zamkiem, Browaru Colberg, Maltgarden, Piwo z Żuka, Miejskiego Browaru Stargard, Chmiel Świat Piwa Szczecin, Browaru Witnica oraz Pasieki Dziki Miód, która będzie miała w swojej ofercie również cydr.

W sąsiedztwie stoisk ustawione zostały dwie duże hale z miejscami do siedzenia, gdzie można tam przysiąść i delektować się złotym trunkiem. W ośmiu food truckach serwowane są burgery, langosze, naleśniki, frytki, tosty oraz kawa i kuchnia żydowska z przyprawionym kurczakiem i wołowiną.

Podczas Oktoberfest można wziąć udział w prelekcjach Michała Stefaniaka. Jest to piwowar domowy z ponad 10-letnim stażem, certyfikowany sędzia piwny, współtwórca The Office Pub - pubu z piwem rzemieślniczym. Organizuje szkolenia kursy, sensoryczne i piwne. Jest prezesem Zachodniopomorskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Na scenie przy zegarze słonecznym odbywają się koncerty, występy stand-uperów, prelekcje i quizy związane z piwem.

Oktoberfest to również kolejna jesienna odsłona spaceru tematycznego Pivny Szczecin. Z tej okazji w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza pojawił się nowy gadżet – to degustacyjny pokal, który można kupić i wybrać się później na wycieczkę z przewodnikiem szlakiem Pivnego Szczecina. Spacer poprowadzi Tomasz Wieczorek, znany przewodnik po Szczecinie.

Wydarzenie potrwa do niedzieli, 2 października. Szczegółowe informacje i program Oktoberfest Szczecin można znaleźć tutaj.

QUIZ. Test dla prawdziwego piwosza! Z jakiego kraju pochodzi ten browar?

Pytanie 1 z 10
Browar Corona pochodzi z:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany