Kajdanki

i

Autor: mat. policji

Wpadł po kilku godzinach

Okradł lombard w Choszcznie. 21-latek długo nie nacieszył się łupem

2022-11-09 14:06

Zegarki, tablety, telefony i biżuteria - między innymi takie przedmioty padły łupem 21-latka, który włamał się do jednego z lombardów w Choszcznie. Młody włamywacz nie nacieszył się zbyt długo łupem i wolnością. Policjanci zatrzymali go jeszcze tego samego dnia.

Do zdarzenia doszło 31 października, w godzinach nocnych. 21-letni mężczyzna włamał się do jednego z lombardów w Choszcznie.

- Sprawca wybił szybę wystawową, następnie z gabloty przywłaszczył różne kosztowności o łącznej wartości ponad 11 tysięcy złotych. - informuje sierż. sztab. Magda Keplin z choszczeńskiej komendy. - Łupem włamywacza padły m. in. zegarki, tablety, telefony komórkowe oraz biżuteria.

Policjantom szybko udało się namierzyć włamywacza. Jeszcze tego samego dnia podejrzany 21-latek trafił w ręce stróżów prawa. Funkcjonariusze odzyskali też skradzione mienie.

21-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Wkrótce będzie tłumaczył się przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!