Od lutego bez zarządcy komisarycznego w Polskiej Żegludze Morskiej

2019-12-03 13:23 Grzegorz Piepke
Pazim
Autor: Grzegorz Kluczyński Pazim

Wszystko wskazuje na to że Paweł Brzezicki, który od 2017 roku pełni funkcję komisarza komisarycznego w szczecińskim PŻM-ie pożegna się ze stanowiskiem. Marek Gróbarczyk, Minister Gospodarki Morskiej i Śródlądowej zapowiedział przywrócenie rady pracowniczej, która wybierze nowego dyrektora.

Kilka lat temu, kiedy PŻM był w bardzo trudnej sytuacji finansowej ministerstwo wprowadziło zarząd komisarycznym z Brzezickim na czele. To był jeden z elementów programu naprawczego który teraz przynosi efekty. W tym roku wynik spółki był dodatni, stąd decyzja o przywróceniu rady pracowniczej - to oficjalna wersja. Ta mniej oficjalna mówi o tym że zarządca komisaryczny mógł podpaść ministrowi Gróbarczykowi. Przypomnijmy że kilka tygodni temu głośno zrobiło się o krytyce Pawła Brzezickiego, na temat działań ministerstwa w kwestii Żeglugi. Brzezicki w piśmie do pracowników zarzucił rządowi jedyne prowizoryczne działanie w sferze żeglugi Morskiej.

Przypomnijmy, Paweł Brzezicki w latach 1998-2005 pełnił już funkcję dyrektora naczelnego Polskiej Żeglugi Morskiej. Wtedy również uchronił spółkę od upadku.