Obwodnica Przecławia nabiera kształtów

i

Autor: GDDKiA Szczecin Obwodnica Przecławia nabiera kształtów

Inwestycje drogowe

Obwodnica Przecławia nabiera kształtów. Pojawił się już asfalt!

2022-07-27 9:15

To bardzo ważna inwestycja drogowa, zarówno dla szczecinian, którzy zyskają wygodny dojazd w kierunku Kołbaskowa, jak i dla mieszkańców ościennych miejscowości, którzy odpoczną od wzmożonego ruchu samochodowego. Obwodnica Przecławia i Warzymic nabiera kształtów. Na pierwszych odcinkach można już zobaczyć nawierzchnię bitumiczną.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie, we wtorek, 26 lipca prace weszły w kolejny etap. Na obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu drogi krajowej nr 13 rozpoczęły się roboty bitumiczne.

- Podbudowa bitumiczna wykonywana jest na jezdni w stronę autostrady A6 na południe od ronda Hakena - informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA. - Trwają również pozostałe prace drogowe i roboty przy obiektach mostowych.

Czytaj też: Cena cukru 2022 przyprawia o zawrót głowy. Gdzie kupić tani cukier bez limitu? Nie w Biedronce, tylko... w Niemczech

Obwodnica Przecławia i Warzymic rozpoczyna się na Rondzie Hakena na granicy Szczecina. Następnie droga będzie przebiegać w kierunku południowo-zachodnim, omijając Przecław i Warzymice i połączy się z obecną DK13. W kolejnym etapie ma łączyć się z autostradą A6 na nowym węźle drogowym w Kołbaskowie.

Obwodnica ma być gotowa pod koniec 2023 roku.

Czytaj też: Bilet za 9 euro bije rekordy popularności! Jak tanio podróżować po Niemczech? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Często stoisz w korkach?
W Polsce brakuje cukru. A jak jest w Niemczech?