Zobacz zdjęcia!

Nowy mieszkaniec Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT w Szczecinie. Źrebak będzie miał imię na literę K

2023-05-19 16:39

Przyszedł na świat w czwartkowy poranek. W Akademickim Ośrodku Jeździeckim Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego urodził się kasztanowaty ogierek. Maluch nie ma jeszcze imienia, ale już wiadomo, że będzie zaczynało się na literę K.

Źrebak urodził się 18 maja o godz. 7.20 w stajni Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. To polski koń sportowy. Jego rodzicami są „Kalifornia” i „Manchester Red Wine”.

- Ojciec malucha, to syn znakomitego sportowca i reproduktora ogiera Mylorda Carthago (Carthago x Jalisco BJ. Mylord Carthago), który przez lata był podporą francuskiej kadry – mówi Robert Palacz, kierownik Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT. - W trakcie swojej bardzo udanej kariery, wywalczył m.in. drużynowy srebrny medal Światowych Igrzysk Jeździeckich Kentucky w 2010 r. oraz Mistrzostw Europy w Madrycie (2011). Manchester Red Wine, to bardzo przyszłościowy koń obdarzony doskonałym, zrównoważonym charakterem, w skokach luzem prezentujący nienaganną technikę, refleks i duże możliwości. Matką ogierka jest mieszkanka naszego ośrodka 9-letnia Kalifornia.

Źrebak, który przyszedł na świat ma kasztanowate umaszczenie, a na nogach trzy białe „skarpetki”. Ostatnie narodziny w AOJ ZUT miały miejsce w 2019 roku. Wówczas pracownicy ośrodka powitali srokatego ogierka rasy tinker.

Koń szlachetnej półkrwi, czyli polski koń sportowy, to wierzchowiec o nienagannej budowie, łagodnym temperamencie oraz eleganckich chodach. Populacja ta hodowana jest do jeździeckiego sportu wyczynowego.

Młody ogierek nie ma jeszcze imienia. Zgodnie z wymogami hodowlanymi powinno zaczynać się na literę K. Ośrodek niebawem ogłosi konkurs.

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Konna święconka na szczecińskim Osowie