Niemiecki tir zatrzymany przy granicy

i

Autor: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego Niemiecki tir zatrzymany przy granicy

Będzie miał kłopoty

Niemiecki tir zatrzymany przy granicy. Kierowca w ogóle nie powinien do niego wsiadać

2024-02-21 12:35

To miała być rutynowa kontrola drogowa. Okazało się jednak, że kierowca niemieckiej ciężarówki miał sporo na sumieniu. Okazało się bowiem, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę! Czekają go poważne konsekwencje. Problemów nie uniknie również przewoźnik.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 16 lutego, na autostradzie A6 w Kołbaskowie. Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą, będący w dyspozycji niemieckiego przewoźnika. Za kierownicą pojazdu siedział Polak.

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Szczecinie, po zatrzymaniu do kontroli i weryfikacji uprawnień kierowcy w bazie CEPIK inspektorzy stwierdzili, że "kierujący nie uzyskał obowiązkowej kwalifikacji wstępnej lub obowiązkowego szkolenia". Kierowca nie posiadał również również żadnego innego dokumentu, potwierdzającego odbycie takiego szkolenia.

Kierowcy zakazano dalszej jazdy i z uwagi na brak uprawnień przekazano go patrolowi policji w celu dalszych czynności.

To jednak nie wszystko. Podczas analizy czasu pracy kierowcy stwierdzono naruszenie, polegające na przekroczeniu maksymalnego dopuszczalnego czasu jazdy dziennej o 2 godziny i 55 minut.

Kierowca został ukarany trzema mandatami. Kłopotów nie uniknie również przewoźnik, wobec którego wszczęte zostało postępowanie administracyjne.

Niemiecki tir zatrzymany przy granicy

i

Autor: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego Niemiecki tir zatrzymany przy granicy

QUIZ. Polska czy Niemcy?

Pytanie 1 z 15
Zacznijmy od czegoś łatwego. W jakim kraju zostało zrobione to zdjęcie?
QUIZ. Polska czy Niemcy
Zachodniopomorskie: Piraci drogowi na celowniku policyjnego drona