Nie żyje Edward Siekierzyński. Stargardzki artysta odszedł w święta Bożego Narodzenia

i

Autor: Arcaion / CC0 / pixabay.com, Facebook Nie żyje Edward Siekierzyński. Stargardzki artysta odszedł w święta Bożego Narodzenia

Wielka strata

Nie żyje Edward Siekierzyński. Stargardzki artysta odszedł w święta Bożego Narodzenia

2022-12-28 8:23

Nie żyje Edward Siekerzyński, artysta plastyk, poeta i pisarz związany z Pomorzem Zachodnim. Zmarł w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia. O śmierci artysty poinformował szczeciński oddział Związku Literatów Polskich.

Edward Siekierzyński urodził się 5 marca 1950 roku. Przez całe życie związany był ze Stargardem, gdzie w latach 70. pracował w Zakładach Przemysłu Dziewiarskiego "Luxpol". Działalność artystyczną rozpoczął w 1977 roku, gdy zaczął uczestniczyć w plenerach malarskich w kraju i za granicą. W 1981 otrzymał uprawnienia do wykonywania zawodu artysty plastyka. Był wszechstronnie uzdolnionym artystą - plastykiem, rzeźbiarzem, medarierem, poetą i pisarzem. Jego prace znajdują się nie tylko w Polsce, ale również m.in. w Anglii, Białorusi, Francji, Holandii, Izraelu, Niemczech, Rosji, Szwajcarii, Szwecji i Stanach Zjednoczonych.

Ostatnie pożegnanie Edwarda Siekierzyńskiego odbędzie się w piątek, 30 grudnia. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 14:00 w kaplicy na starym cmentarzu w Stargardzie.

Bliscy artysty zaapelowali, by zamiast składania kwiatów na grobie, dokonać wpłaty na fundacje onkologiczną Rak’n’Roll Wygraj Życie! na numer konta: 39 1600 1462 1893 9704 1000 0001.

Sonda
Czy lubisz czytać książki?
Kochany złodzieju oddaj mi torebkę dam Ci pieniądze