Budowa Fabryki Wody - marzec 2022

i

Autor: Fabryka Wody Budowa Fabryki Wody - marzec 2022

Na budowie szczecińskiego aquaparku pracuje ponad 200 osób. Kiedy otwarcie Fabryki Wody? [ZDJĘCIA]

2022-03-21 8:48

Ponad 200 osób jest obecnie zaangażowanych w budowę Fabryki Wody, czyli jednej z największych szczecińskich inwestycji ostatnich lat. Aquapark nabiera ostatecznych kształtów. Oznacza to tylko jedno - wielki kompleks basenowo-rekreacyjny z częścią edukacyjną, który powstaje w miejscu dawnej "Gontynki", wkrótce zostanie udostępniony mieszkańcom.

Etap wykończeniowy robót budowlanych, chociaż nie jest tak spektakularny jak budowa betonowej konstrukcji, wymaga równie wielkiej uwagi.

- Na budynku basenowym układany jest styropian pod ogrzewanie podłogowe, wykonywane są jastrychy oraz układane płytki gresowe - tłumaczy Piotr Zieliński, rzecznik Fabryki Wody. - Kontynuowane są prace montażowe niecki basenu rekreacyjnego. Wykonywany jest również montaż konstrukcji podsufitów.

Z kolei na budynku Edukatorium prowadzone są prace malarskie, wykonywane są sufity podwieszane. Wewnątrz sali audytoryjnej znajdującej się w największej z kul modelu cząsteczki wody, wykonywana jest podnoszona podłoga. Jednocześnie realizowany jest montaż zewnętrznego pokrycia kuli.

- Prowadzone są również prace związane z montażem instalacji sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych - dodaje Piotr Zieliński. To m.in. roboty izolacyjne w pomieszczeniach technologii chłodu, montaż podłączeń hydraulicznych central wentylacyjnych, wykonywanie tras kablowych, montaż opraw elewacyjnych i oświetlenia.

W ramach prac przy zagospodarowaniu terenu, prowadzony jest montaż zewnętrznych niecek basenowych. Kontynuowane są roboty związane z budową konstrukcji amfiteatru. Wykonywana jest również instalacja lodowiska.

Czytaj też: Po ponad 3 miesiącach przerwy Floating Arena znów otwarta dla mieszkańców Szczecina

Fabryka Wody to ogromny kompleks basenowo-edukacyjny, który powstaje w ścisłym centrum Szczecina. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie nieco ponad 17.000 m2, a cała powierzchnia terenu wynosi 5 hektarów. W trzykondygnacyjnym budynku aquaparku znajdzie się m.in. 17 wewnętrznych basenów, największe saunarium w Polsce i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. Ofertę sportową w Fabryce Wody uzupełni strefa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha.

W budynku Edukatorium znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli, występowaniu i wpływie na nasze życie i cywilizację. Koszt prac budowlanych to ponad 349 mln złotych. Prace zakończą się w 2022 roku. Inwestycja realizowana jest przez firmę Alstal Grupa Budowlana.

Rozwiąż QUIZ: Dziwne fakty z życia celebrytów. Będziecie MOCNO zaskoczeni!

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać więcej basenów pływackich?
Rozebrali się i wskoczyli do lodowatej wody. Tak świętują szczecińskie morsy