Potrącił ją samochód

Młoda sarenka uniknęła śmierci. Pomogli jej stargardzcy policjanci

2023-01-10 14:48

Wybiegła na drogę i potrącił ją samochód. Młoda sarenka na szczęście przeżyła, jednak została ranna. Dzięki pomocy udzielonej przez policjantów ze Stargardu, ranne zwierzę trafiło pod fachową opiekę.

Do nietypowej interwencji doszło w poniedziałek, 9 stycznia, na ulicy Most Kamienny w Stargardzie. Patrolujący okolicę policjanci zauważyli stojący na jezdni samochód z włączonymi światłami awaryjnymi. Obok leżała młoda sarna. Zwierzę było wystraszone i zdezorientowane.

- Kierowca poinformował, że sarna wyskoczyła na drogę i została uderzona bokiem pojazdu - mówi mł. asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy. - Policjanci niezwłocznie przenieśli sarenkę w bezpieczne miejsce. Następnie udzielili jej pomocy, aby ranne zwierzę, będąc w szoku, nie doznało większych obrażeń.

Funkcjonariusze skontaktowali się z Fundacją na rzecz Zwierząt "Dzika Ostoja", gdzie otrzymali potwierdzenie, że ranne zwierzę otrzyma tam specjalistyczną pomoc. Zaczekali do momentu przyjazdu pracownika fundacji i przekazali mu sarenkę.

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Strażacy uratowali malutką sarenkę z siatki