Międzyzdroje: Łania znalazła się w śmiertelnej pułapce. Na pomoc ruszyli strażacy

i

Autor: OSP Międzyzdroje / reprodukcja Domin Międzyzdroje: Łania znalazła się w śmiertelnej pułapce. Na pomoc ruszyli strażacy

Międzyzdroje: Łania znalazła się w śmiertelnej pułapce. Na pomoc ruszyli strażacy

Tę interwencję strażacy-ochotnicy z Międzyzdrojów zapamiętają na długo. Dzięki ich staraniom udało się uratować łanię, która weszła do morza i nie mogła wydostać się na brzeg.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 28 listopada na plaży w Międzyzdrojach. Po godzinie 11:00 strażacy-ochotnicy z OSP Międzyzdroje otrzymali wezwanie do łani, która nie mogła wydostać się z morza. Po około 20 minutach udało się wydostać wyziębione zwierzę na brzeg.

Następnie, przy wsparciu strażników miejskich i policjantów, strażacy przystąpili do rozgrzewania i masowania przemarzniętej łani. Pół godziny później zwierzę czuło się na tyle dobrze, by można było zwrócić je naturze. Łania została przetransportowana do lasu, gdzie mogła cieszyć się wolnością z dala od ludzi i psów.

Czytaj też: Na węźle Łękno powstaje "przystanek tylko dla odważnych"? Od tego widoku można dostać zawrotów głowy! [ZDJĘCIA]

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie coraz mniej jaskrawe
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany