Miasto monitorowane. W Szczecinie przybędzie 400 kamer

i

Autor: Frank Magdelyns / CC0 / pixabay.com Miasto monitorowane. W Szczecinie przybędzie 400 kamer

Będzie bezpieczniej?

Miasto monitorowane. W Szczecinie przybędzie 400 kamer

2022-10-05 21:58

400 nowych kamer zostanie wkrótce zainstalowanych na ulicach Szczecina. Oznacza to, że ich liczba zwiększy się ponad trzykrotnie. Inwestycja ma na celu zwiększyć bezpieczeństwo w mieście i dać służbom drogowym większe możliwości reagowania w sytuacjach zagrożenia.

- Nowy monitoring to nie tylko kamery i infrastruktura towarzysząca, ale także system inteligentnej analizy obrazu: ruchu drogowego, zgromadzeń czy pozostawionych przedmiotów - tłumaczy Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta.

Montaż rozpocznie się już wkrótce. W pierwszej kolejności trzy kamery zostaną zamontowane na skrzyżowaniu ulic Krasińskiego i Słowackiego. Po jednej nowej kamerze przybędzie na pętli „Las Arkoński”, na skrzyżowaniu Bułgarskiej i Arkońskiej oraz przy rondzie Siwka. W następnej kolejności kamery zyskają kolejne skrzyżowania w ciągu ulicy Przyjaciół Żołnierza do Arkońskiej. Łącznie zostaną one zainstalowane w 82 lokalizacjach.

Obecnie w Szczecinie jest 180 kamer. Teraz ich liczba zwiększy się ponad trzykrotnie - do 580. Montaż zakończy się w wakacje.

Zaprojektowanie punktów monitoringu i ich wykonanie wraz z instalacją kosztuje 13,2 mln zł.

Sonda
Czy Szczecin jest bezpiecznym miastem?
Niecodzienna interwencja szczecineckiej policji.Koń na gigancie