Próbna matura w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Matura próbna 2021: Jak szczecińscy uczniowie poradzili sobie z językiem polskim? [WIDEO]

2021-03-03 14:32

Chociaż do "prawdziwej" matury zostały jeszcze dwa miesiące, to już teraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich mogą poczuć przedsmak tego, co czeka ich na egzaminie dojrzałości. W środę, w całej Polsce rozpoczęły się próbne matury. Na początku uczniowie mierzyli się z językiem polskim.

Próbna matura 2021 znacznie różni się od dotychczasowych. Pandemia spowodowała, że egzaminy odbywają się w reżimie sanitarnym. Uczniowie muszą zachować dystans społeczny, jednak na sali egzaminacyjnej nie muszą mieć założonych maseczek, obowiązkowa jest dezynfekcja rąk. Jak w tych nowych warunkach poradzili sobie uczniowie I LO w Szczecinie?

- Nie czuję specjalnej różnicy, niż gdybym miał to pisać w normalnych czasach. Tak czy siak siedzę w szkole, trzymam długopis i muszę napisać ten egzamin - mówi Alan.

Zobacz też: Szczecin: Strażnicy miejscy musieli "aresztować"... ŁABĘDZIA! [ZDJECIA]

Okazuje się, że tematy przygotowane przez CKE przypadły uczniom do gustu. Do wyboru były zagadnienia związane z "Panem Tadeuszem", "Ludźmi bezdomnymi" i poezją Leśmiana. Zdecydowanym faworytem okazał się "Pan Tadeusz".

- Dobrze, że nie "Lalka" - podsumowała krótko Anastazja.

- Wybrałem "Pana Tadeusza". Mam nadzieję, że poszło OK - dodaje Łukasz.

Uczniowie muszą jednak pamiętać, że na majowym egzaminie maturalnym zestaw lektur może być zupełnie inny. Przed nimi jeszcze dwa miesiące intensywnej nauki.

Sonda
Matura próbna 2021: Polski. Czy zadania były trudne?
MATURA 2021 Szczecińscy maturzyści o próbnym egzaminie