Miasto szuka chętnych na przebudowę otoczenia stacji Szczecin Goclaw

i

Autor: Google Street View Miasto szuka chętnych na przebudowę otoczenia stacji Szczecin Goclaw

Kto przebuduje otoczenie przystanku SKM Szczecin Gocław? Miasto szuka chętnych

2021-12-14 8:07

To już kolejna miejska inwestycja związana z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Tym razem miasto ogłosiło przetarg na przebudowę okolic przystanku Szczecin Gocław, na którym w przyszłości mają zatrzymywać się pociągi SKM.

Inwestycja obejmie m.in. rozbiórkę istniejących obiektów budowlanych, budowę fragmentu chodnika oraz wjazdu, a także budowę parkingu dla rowerów typu Bike&Ride, czyli otoczenie przystanku, za którego budowę odpowiedzialna jest już PKP PLK.

Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 14 stycznia 2022 roku. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 75 dni na wykonanie zadania.

Czytaj też: "Torowa rewolucja" zatacza coraz szersze kręgi. Ogromne zmiany w szczecińskiej komunikacji miejskiej

Dotychczas w ramach miejskiej części budowy SKM Szczecin powstał m.in. węzeł przesiadkowy w Podjuchach. Przy ulicy Arkońskiej trwa budowa parkingu, wkrótce ma ruszyć przebudowa okolic przyszłego przystanku. Końca dobiegają również prace w Zdrojach. Wybrano też wykonawcę budowy otoczenia przystanków m.in. w Zdunowie, na Pomorzanach i przy rondzie Pileckiego (Cmentarz Centralny).

Niestety sytuacja wygląda gorzej w przypadku najważniejszej - kolejowej części inwestycji. Prace, za które odpowiada PKP PLK mają już duże opóźnienie. Istnieje nawet ryzyko utraty półmiliardowej dotacji unijnej.

Czytaj też: Za 3 miliony przebudują otoczenie stacji Szczecin Zdunowo. Wykonawca wybrany

Sonda
Czy wierzysz w to, że SKM powstanie w Szczecinie?
Ten widok wkrótce przejdzie do historii. "Torowa rewolucja" rusza na Pomorzanach i w centrum Szczecina