Cmentarz Centralny w Szczecinie

i

Autor: brak danych Cmentarz Centralny w Szczecinie

Kradzież na cmentarzu. Złodziejka połasiła się na maskotkę z grobu małego dziecka!

2016-06-02 10:38

Ochrona Cmentarza Centralnego, przy pomocy mieszkańców Szczecina zatrzymała kobietę, która okradła grób dziecka. Jej łupem padła... pluszowa maskotka!  

O podejrzanej kobiecie ochronę poinformowała para, która przyszła odwiedzić grób najbliższej osoby. Uwagę odwiedzających zwróciła kobieta, która posiadała przy sobie pluszową zabawkę znajdującą się wcześniej na innym grobie położonym na terenie dziecięcej kwatery. Powiadomili oni natychmiast ochronę, co pozwoliło zatrzymać złodziejkę.

50-letnia kobieta chciała opuścić cmentarz bramą przy ul. Mieszka I. Na miejsce wezwana została policja, która ostatecznie ukarała złodziejkę mandatem w wysokości 500 złotych. Pracownicy ochrony odwieźli skradzioną maskotkę na grób dziecka. Spotkali przy nim dziadków, którzy niezwykle ucieszyli się z powodu odzyskania wartościowego dla nich przedmiotu.

Cieszy fakt, że osoby, które nie tylko odwiedzają groby ale również spacerują po cmentarzu, nie są obojętne na dewastacje czy kradzieże. Każde podejrzane zachowanie należy zgłaszać pracownikom ochrony pod numerem telefonu 506 494 532, osobiście patrolującemu zespołowi lub w dyżurce, przy Bramie Głównej Cmentarza Centralnego.

Przeczytaj również: W Szczecinie zaginęła babcia z wnuczką! Historia z happy endem