Kosiarka, telewizor, a nawet sedes! Takie "skarby" plywały w okolicy Wyspy Grodzkiej w Szczecinie [ZDJECIA]

2020-07-27 12:18

Niestety wiele osób traktuje szczecińskie akweny jak wysypisko śmieci. Tak również jest w przypadku działkowców z Wyspy Grodzkiej, którzy wyrzucają do Odry najróżniejsze przedmioty. W niedzielę Kajakowy Eko Patrol organizowany przez Stowarzyszenie Wywrotka kolejny raz wypłynął sprzątać szczecińskie akweny. Efekt pracy kajakarzy jest zatrważający!

Tym razem wybór padł na Kanał Zielony i Wyspę Grodzką. To, co społecznicy wyłowili z brzegu położonej w reprezentacyjnym punkcie Szczecina, dosłownie vis a vis Wałów Chrobrego, nie mieści się wręcz w głowie. Kosiarka do trawy, telewizor, sedes, taczka a nawet wyjątkowo niebezpieczny dla środowiska akumulator samochodowy to tylko niewielka część z ważącej niemal 600 kg sterty śmieci, którą kajakarze wyłowili i przetransportowali na brzeg przy pomocy Okręgu Polskiego Związku Wędkarstwa w Szczecinie i Społecznej Straży Rybackiej. Zebrane w ten sposób śmieci bezpłatnie zutylizuje firma REMONDIS Szczecin.

Kajakowy Eko Patrol, to sztandarowa akcja Stowarzyszenia Wywrotka, która odbywa się od 2019 r. kiedy to udało się zebrać niemal tonę śmieci a sama akcja została uznana najlepszą akcją społeczno-obywatelską minionego roku, otrzymując nagrodę z rąk Prezydenta Krzystka. W 2020 r. poza Wyspą Grodzką, kajakarze sprzątali już Wyspę Dębina na wysokości Golęcina, z której przywieźli rekordową ilość ponad 1,3 tony śmieci! W tym roku planowane są jeszcze trzy tego typu akcje.

Pomóżcie złapać bandziorów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE