Szpital przy ul. Arkońskiej

i

Autor: Google Street View

Koronawirus w Szczecinie. Starsza kobieta zarażona COVID-19. To już jedenasty przypadek w Szczecinie i dwunasty w Zachodniopomorskiem!

2020-03-22 9:28

Rośnie liczba zarażonych COVID-19 w Zachodniopomorskiem. W niedzielę w szpitalu przy ul. Arkońskiej potwierdzono kolejny przypadek. To starsza kobieta ze Szczecina.

- Pozytywny wynik na obecność koronawirusa potwierdził się u starszej kobiety ze Szczecina - informuje Natalia Andruczyk, rzeczniczka szpitala. - Przebywa ona w oddziale zakaźnym w stanie stabilnym. Pacjentka miała kontakt z innym pacjentem naszego szpitala, który jest hospitalizowany.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Łącznie w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie przebywa 11 osób z potwierdzonym COVID-19: 10 osób w stanie stabilnym w oddziale zakaźnym i jedna osoba w stanie ciężkim w oddziale intensywnej terapii.

Kolejny, dwunasty w Zachodniopomorskiem przypadek potwierdzonego zakażenia koronawirusem potwierdzono u kobiety z powiatu wałeckiego, która po powrocie z Wielkiej Brytanii przebywała w kwarantannie domowej. Kobieta nie wymaga hospitalizacji i przebywa w izolacji domowej.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Obecnie w całym kraju jest 547 osób zarażonych COVID-19. Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta zarażona wirusem z Chin, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak czy bezpośrednią przyczyną śmierci był koronawirus.

Super Raport 20 marca 2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE