Koparka stoczyła się ze skarpy. Niebezpieczne zdarzenie obok Zamku Książąt Pomorskich

i

Autor: Facebook / Zamek Książąt Pomorskich, gk Koparka stoczyła się ze skarpy. Niebezpieczne zdarzenie obok Zamku Książąt Pomorskich

Wyglądało groźnie!

Koparka stoczyła się ze skarpy. Niebezpieczne zdarzenie obok Zamku Książąt Pomorskich

2023-02-28 7:00

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w poniedziałek, 27 lutego, po południu, w sąsiedztwie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Z remontowanej skarpy stoczyła się koparka. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Od pewnego czasu trwają prace przy wzmacnianiu i przebudowie zamkowej skarpy. Rozbierana jest część współczesnych zabudowań wzdłuż ulicy Kuśnierskiej, przebudowywany jest taras przy zachodnim skrzydle zamku, a na północnej skarpie trwają prace ziemne związane z budową nowych tarasów. To właśnie tam, we poniedziałkowe popołudnie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. W pewnym momencie koparka zsunęła się ze stromego zbocza.

"Jak zapewnia nas Generalny Wykonawca, firma Mostostal Warszawa SA., nikomu nic się nie stało, nie ucierpiała też infrastruktura. Teren został zabezpieczony a w drodze jest odpowiedni sprzęt, który wyciągnie koparkę" - informowali w poniedziałek przedstawiciele Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Z powodu zdarzenia, zamknięty został zjazd wzdłuż wzgórza zamkowego w stronę ulicy Panieńskiej. Prace mające na celu podniesienie przewróconej maszyny trwały do wieczora.

Na szczęście nikt nie ucierpiał, według wstępnych informacji, operator koparki był trzeźwy. O zdarzeniu poinformowano Państwową Inspekcję Pracy.

Sonda
Czy zabytki w Szczecinie są otoczone właściwą opieką?
X Dzień Przewodnika Turystycznego w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany