Przebudowa ulic w centrum Szczecina

i

Autor: ZDiTM Szczecin

Kolejne zmiany i utrudnienia w centrum Szczecina. Nie jedźcie na pamieć!

2021-01-26 15:09

Przebudowa śródmiejskich ulic nabiera coraz większego zasięgu, a co za tym idzie - kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami spowodowanymi pracami drogowymi. Zmienia się organizacja ruchu fragmencie ulicy Królowej Jadwigi i Ściegiennego. Warto więc zwracać uwagę na znaki drogowe, żeby nie wjechać w ślepy zaułek.

Wykonawca prac rozpoczął już wprowadzanie kolejnego etapu czasowej organizacji ruchu. Oznacza ona połowiczne zamknięcie fragmentu ulicy Królowej Jadwigi od skrzyżowania z Bohaterów Getta Warszawskiego do ul. Ściegiennego.

- W związku z prowadzonymi pracami wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w kierunku Piotra Ściegiennego - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Ulica Ściegiennego od strony al. Piastów stanie się ulicą ślepą i nie będzie już wjazdu w ul. Królowej Jadwigi.

Zobacz też: W tym miejscu zaczynali najwięksi GIGANCI polskiego handlu. Dziś obraca się w ZGLISZCZA! [ZDJĘCIA, WIDEO]

W ramach prac na odcinku ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego od Królowej Jadwigi do alei Piastów wykonano rozbiórkę nawierzchni jedni, istniejących chodników oraz wykonano większość warstw konstrukcyjne dla ciągów pieszych. Gotowe są wszystkie wpusty deszczowe wraz z włączeniem do kanalizacji ogólnospławnej. Trwają również prace przy budowie krawężnika i warstw konstrukcyjnych. Natomiast na odcinku ulicy Królowej Jadwigi od Bohaterów Getta Warszawskiego do Ściegiennego rozpoczęło się wykonywanie sieci wodociągowej.

Na remontowanych fragmentach pojawią się nowe chodniki i nawierzchnie jezdni, zmieniona zostanie organizacja ruchu między innymi dzięki wprowadzeniu strefy 30. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające oraz ustawione zostaną donice i ławki. Dodatkowa zieleń i mała architektura sprawią, że okolice będą bardziej przyjazne dla mieszkańców. Koszt inwestycji to ponad 14,3 mln zł.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Przebudowa ulic w centrum Szczecina

i

Autor: ZDiTM Szczecin
Sonda
Często stoisz w korkach?
W tym miejscu zaczynali najwięksi giganci polskiego handlu. Dziś obraca się w gruz
Nasi Partnerzy polecają