Juwenalia w Szczecinie oficjalnie otwarte! Studenci odebrali klucze do miasta i rozpoczęli świętowanie! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2016-05-20 12:48

Studenci przejęli władzę nad miastem na dobre! W czwartek po południu oficjalnie rozpoczęły się szczecińskie Juwenalia. Ulicami Szczecina przeszedł kolorowy korowód, pod urzędem miasta studenci otrzymali klucze do miasta, a następnie przenieśli się na Łasztownię, gdzie odbył się pierwszy z trzech koncertów. Na scenie wystąpili m.in. Anna Dąbrowska i Lady Pank. Była tam również ekipa Radia ESKA i ESKA INFO!

O godzinie 17.30 spod akademika "Kordecki" wyruszył korowód kilkuset studentów, którzy ulicami miasta przeszli pod urząd miasta. Tam z rąk prezydenta Piotra Krzystka otrzymali symboliczny klucz do miasta.

Transmisję live z korowodu mogliście oglądać na naszym profilu na Facebooku:

  

Wieczorem na Łasztowni rozpoczął się pierwszy z trzech juwenaliowych koncertów. Gwiazdami wieczoru byli Ania Dąbrowska i zespół Lady Pank. Pod sceną bawiło się kilka tysięcy osób.

To jednak nie koniec studenckiego święta. Piątek na Łasztowni to m.in. koncert Dawida Podsiadło i Kamila Bednarek. W programie Juwenaliów znalazły się także m.in. piknik rodzinny, bitwa na balony i plażowanie w centrum miasta. W sobotę wieczorem zobaczymy i usłyszymy na żywo m.in. takich artystów jak O.S.T.R., Tede i Sobota.

Przeczytaj również: Dni Morza 2016 w Szczecinie: Jakie atrakcje czekają na szczecinian i turystów? Kto wystąpi? [PROGRAM, WYDARZENIA, GWIAZDY]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany