Światła akomodacyjne

i

Autor: ZDiTM Szczecin Światła akomodacyjne

Jedyna taka sygnalizacja świetlna w Polsce! Pierwsze testy odbędą się w Szczecinie [MAPA]

2016-05-19 10:18

Szczecin jako pierwsze miasto w Polsce będzie testował mobilną sygnalizację świetlną o pełnej akomodacji, czyli taką, która dostosowuje się do realnej sytuacji na skrzyżowaniu. Testy rozpoczną się już w piątek.

Sygnalizacja zostanie ustawiona w Zdrojach na skrzyżowaniu ul. Walecznych z ul. Pszenną, ul. Mączną i Poczdamską i pozostanie tam przez 3 miesiące. W tym czasie skrzyżowanie będzie obserwowane pod kątem tego rozwiązania.

Przeczytaj również: Jak bezpiecznie wrócić z Juwenaliów do domu? Autobusem! [ROZKŁADY JAZDY]

Mieszkańcy okolicznych osiedli wciąż zgłaszają  problemy z wjazdem z ul. Mącznej w ul. Walecznych i ul. Pszenną. Związane to jest z dużym natężeniem ruchu na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Do utrudnień najczęściej dochodzi rano. Dodatkowo, szczególnie popołudniu, zdarzają się przypadki, że kierowcy chcąc skręcić w lewo z ul. Pszennej w ul. Mączną tamują ruch. W związku z tym rozpatrywane są dwie możliwości poprawy tej sytuacji: budowa ronda lub sygnalizacji świetlnej.

Testy związane mobilną sygnalizacją mają pomoc w podjęciu decyzji o wprowadzeniu nowej, stałej organizacji ruchu w tym miejscu.

Przeczytaj również: Autobusem na Turkusową jeszcze w tym roku! Rusza budowa nowej pętli [WIZUALIZACJE]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany